Kosmetyki prosto z kuchni

Każda zadbana kobieta poświęca dużo czasu na to, aby jak najlepiej wyglądać i dobrze się prezentować. Wiąże się to jednak z wieloma poświęceniami i często dużymi kosztami. Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele kosmetyków i proponowanych zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu poprawienie stanu naszej urody. Aby jednak miały one odpowiednie właściwości i nie szkodziły naszej urodzie, trzeba często wydać na ten cel niemałe kwoty pieniędzy. Nie każdą z pań jednak na to stać. Z drugiej strony wciąż niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że w swoim domu posiadają produkty mogące zastąpić nawet te najdroższe kosmetyki. Wystarczy zajrzeć do własnej kuchni. Do takich produktów, mogących w łatwy, skuteczny i niedrogi sposób poprawić naszą urodę, należą:

– miód- przygotowuje się z niego maseczki dla osłabionych i zniszczonych włosów. Często stosowany jest również zmiast balsamu do ust.

– mleko- kąpiel w mleku działa zaskakująco na skórę. Nawilża ją, regeneruje i ujędrnia. Spowalnia również proces starzenia się.

– żółtko- zastąpić może maseczki i zabiegi dla włosów. Przyrządzona z nich mieszanka działa wzmacniająco i dodaje blasku.

– oliwa z oliwek- ma zbawienny wpływ na suchą skórę, nawilża ją i wygładza. Może być z powodzeniem stosowana jako balsam.

– mielona kawa- jako kosmetyk działa wzmacniająco i regenerująco na włosy. Poza tym  można przyrządzić z niej peeling dla skóry. Wmasowująć kawę usuwamy zrogowaciały naskórek i wygładzamy skórę, przez co poprawia się jej uroda. Jest to także skuteczny zabieg jeżeli chodzi o redukcję cellulitu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.